Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Zobacz, jak sztuczna inteligencja odtwarza dzieła Banksy’ego!

Sztuczna inteligencja
electrocrank
electrocrank
Zobacz, jak sztuczna inteligencja odtwarza dzieła Banksy’ego!

Technologia cały czas idzie do przodu. Obecnie istnieją boty, które potrafią tworzyć muzykę podobną do tej, którą produkuje Kanye West, Travis Scott czy Nasa. A to jeszcze nie wszystko. W 2020 roku powstał Ganksy – bot, który na razie potrafi jedynie odtwarzać obrazy malowane przez słynnego artysty Banksy’ego.

Co więcej, jest to całkowicie legalne. We wrześniu 2021 roku okazało się, że Banksy jako anonimowy artysta nie ma prawa do swojego znaku towarowego, a tym samym do swoich dzieł. W praktyce oznacza to, że jego obrazy mogą być powielane, a następnie sprzedawane. Obecnie bot zwany Ganksy stworzył 256 prac, które są reprodukcjami słynnego ulicznego artysty. Wszystkie można kupić w formie cyfrowych plików na stronie Vole.wtf. Ganksy jest jeszcze niedopracowany. Jego obrazy są odtwórcze, więc nie mogą stać się dodatkowym źródłem inwestycji dla osób zainteresowanych kupnem dzieł. Co nie zmienia faktu, że „wirtualni artyści” istnieją, a w niedługim czasie ich twórcy mogą zacząć legalnie sprzedawać swoje prace.

Zdj. główne: Niv Singer/unsplash.com

electrocrank

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy sztuczna inteligencja pomoże opracować nowe szczepionki?
Czy sztuczna inteligencja pomoże opracować nowe szczepionki?
Sztuczna inteligencja może wkrótce na stałe zmienić oblicze medycyny. Zastosowanie AI pozwoli między innymi znacznie skrócić czas przygotowania nowych szczepionek. […]
Ostatnie wpisy