Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Sztuczna inteligencja dominuje ludzi, Elon Musk ostrzega

Sztuczna inteligencja
electrocrank
electrocrank
Sztuczna inteligencja dominuje ludzi, Elon Musk ostrzega

Miliarder ostrzega, że już za 5 lat możliwe jest zdominowanie człowieka przez wirtualną rzeczywistość. Nie są to zresztą pierwsze wypowiedzi Muska w tym stylu. W lutym poddał krytyce laboratorium OpenAl pracujące nad sztuczną inteligencją.

Słowa krytyki wobec rozwoju sztucznej inteligencji pojawiły się w wywiadzie udzielonym przez Elona Muska dla ‘’New York Timesa’’. W przeciwieństwie do dawniejszych prób przewidywania katastrofy, która mogłaby spotkać ludzi przez inteligentne maszyny, miliarder daje nam zaledwie 5 lat na zmianę podejścia do badań. Inaczej sztuczna inteligencja prześcignie nas i może nie nastąpi nagła apokalipsa, ale zacznie się okres dużej destabilizacji. Musk sam podkreślił, że jego przewidywania nie są zwykłym pesymizmem, ale opierają się na własnych obserwacjach co do rozwoju technologicznego ludzkości. Jak uzasadnił swoje stanowisko także w wywiadzie dla nowojorskiej gazety:

Myślę, że zagrożenie ze strony AI jest kompletnie ignorowane przez bardzo mądrych ludzi, bo ci bardzo mądrzy ludzie nie sądzą, że komputer kiedykolwiek mógłby być tak samo mądrzy, jak oni. To pycha i ewidentny błąd.

Zdjęcie główne artykułu: Designed by Freepik

electrocrank

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zastosowanie oprogramowania CATIA w automatyzacji procesów produkcyjnych
Zastosowanie oprogramowania CATIA w automatyzacji procesów produkcyjnych
Dowiedz się, jak oprogramowanie CATIA przekształca przemysł przez automatyzację procesów produkcyjnych, zwiększając efektywność i jakość produktów.
Ostatnie wpisy