Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Oszuści na Facebooku – uwaga na złośliwy kod!

Bezpieczeństwo w sieci
electrocrank
electrocrank
Oszuści na Facebooku – uwaga na złośliwy kod!

Czytając rozmaite treści w internecie, wielokrotnie można spotkać się z apelami, aby nie klikać podejrzanych linków i nie odwiedzać dziwnie wyglądających portali. Oszuści coraz bardziej doskonalą się w swoim fachu!

Oszuści podszywają się pod popularny portal społecznościowy

Jednym z najnowszych sposobów okradania użytkowników smartfonów jest podszywanie się pod Facebooka. Użytkownik dostaje wiadomość mailową, w której widnieje informacja, że na jego Facebookowym koncie wykryto niepożądane działania osób trzecich. Z pewnością chciałbyś udaremnić próby przejęcia swojego profilu na portalu społecznościowym – właśnie na tym bazują oszuści.

Zapłać kilkaset złotych lub anuluj operację, instalując złośliwy kod

Klikając wiadomość od oszustów, będziesz mieć dwie możliwości działania. Albo zapłacisz kilkaset złotych za działania osoby rzekomo próbującej przejąć Twoje konto na Facebooku, albo klikniesz przycisk “Anuluj zamówienie” – na Twoim smartfonie zainstaluje się wówczas złośliwy kod, poprzez który złodzieje będą chcieli poznać Twoje dane bankowe i ukraść Ci pieniądze. Nie daj się oszustom i nie otwieraj podejrzanie wyglądających wiadomości, nawet jeśli na pierwszy rzut oka wyglądają one na treści wysłane przez Facebooka!

Zdjęcie główne artykułu: Designed by Freepik

electrocrank

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Praca w domu czy w biurze? Co mówią badania w czasie pandemii?
Praca w domu czy w biurze? Co mówią badania w czasie pandemii?
Obecna pandemia bardzo zmieniła nasze podejście do pracy, również zdalnej. Według badań aż 44% pracowników ma dobre doświadczenia z pracą […]
Ostatnie wpisy